A BŐRÁPOLÁSI TANÁCSADÁS JELENLEG SZÜNETEL!

Benőtt szőrszálak, érdes, hámló, viszkető bőr, pattanások a testen. A legtöbben ezekkel a problémákkal fordultok hozzám, így összeszedtem a legfontosabb tudnivalókat a testápolással kapcsolatban.

Az arcápolás fontosságát lassan már senki sem kérdőjelezi meg, a test bőrére viszont jóval kevesebb figyelem irányul. A testápolásra  vonatkozó szabályok nem sokban térnek el az arcáplástól, ráadásul ha közelebbről megnézzük a lépések is nagyjából megegyeznek. Gyengéd letisztítás, rendszeres hámlasztás, hidratálás, fényvédelem, szükség esetén pedig problémamegoldás célzott hatóanyagokkal. Ha érzékeny a bőröd a testedre is válassz alkohol- és illatmentes kozmetikumokat.

Hogyan fürödj helyesen?

A hosszú, forró fürdő nem tesz jót a bőrnek. Mondom ezt én, aki heti rendszerességgel áztatom magam a kádban, ráadásként pedig mindehhez fürdőgolyókat is használok, amik extrán szárítanak a lúgos kémhatásuk miatt. Ez az én bűnös élvezetem és nem is szeretném feladni, inkább igyekszem a testápolás többi lépésénél kompenzálni. Ha te is ebben a cipőben jársz, vagy csak szeretnél szép bőrt a testeden is, akkor íme néhány tipp.

A zuhanyzás legyen rövid és langyos, a legfontosabb helyekre koncentrálva. Nem kell feltétlenül minden alkalommal tusfürdővel megmosnod a karjaidat, lábszáradat, főleg télen, amikor amúgy is szárazabb a bőröd. Válassz SLS mentes tusfürdőt, mert az SLS egy erős felületaktív anyag, ami még jobban kiszárítja a bőröd. Szerencsére már léteznek sokkal gyengédebb tisztító anyagok, így lehet miből válogatni.

Kedvencek

Hámlasztás

A benőtt szőrszálak, pattanások, keratosis pilaris, száraz foltok ellen a hámlasztás lesz a legjobb fegyvered.  A testedet is maximum heti 3 alkalommal hámlaszd, kerülve az érzékeny területeket és az anyajegyeket. Választhatsz bőrradírt, száraz testkefét, radírozó kesztyűt, bár érzékeny bőrre inkább a kémiai hámlasztókat javaslom. Ha nem szeretnél külön erre a célra bevásárolni, akkor nyugodtan  használd az arcra való hámlasztó tonikodat a testedre is. 

Kedvencek

Hidratálj, hidratálj, hidratálj

Hámlasztás után a test bőrét is kötelező hidratálni, legjobb, ha a testápolót nedves bőrre viszed fel közvetlenül fürdést követően.  A testápoló tejek, gélek, zselék és balzsamok  gyorsan beszívódnak, éjszakára pedig jöhet egy gazdagabb  tápláló krém, vaj vagy olaj. Az összetevők között keresd az ureát, a ceramidokat, a glicerint és a shea vajat. 

Kedvencek

Problémás területek kezelése

Azokon a napokon, amikor nem hámlasztasz a testedre is használhatsz célzott problémakezelő hatóanyagokat, mint például a retinol, a niacinamide vagy az azelainsav. Az arcápoló termékek között is akad olyan, ami ár-érték arányban megéri, de ha gazdaságosabb megoldást keresel, akkor léteznek kifejezetten testre való készítmények, amik általában nagyobb kiszerelésben kaphatóak. A szabály itt is az, hogy egyszerre csak egy aktív hatóanyagot használj, mindent óvatosan, fokozatosan vezess be figyelve a bőröd reakcióját. 

Kedvencek

Fényvédelem

Minden olyan bőrfelületet, amit napsugárzás érhet kenj be fényvédővel. Télen se feledkezz meg a füleidről, a nyakadról és a kézfejedről, ezeket a területeket minden nap védeni kell évszaktól és időjárástól függetlenül. 

Kedvencek

Tippek & Trükkök

-Ha valami nem működött az arcodon lehet, hogy a testeden fog, próbáld ki mielőtt kidobnád, hátha így el tudod használni

-Ellenőrizd az anyajegyeidet testápolás közben, ha bármilyen elváltozást vagy ganús foltot látsz, fordulj bőrgyógyászhoz

-A testen jelentkező pattanásokon egy szalicilsav tartalmú lemosó is segíthet, ilyen a CeraVe bőrsimító tisztító gél, valamint érdemes megvizsgálnod a samponod, balzsamod és ruha öblítőd összetevőit is

-Ne dörzsöld a bőröd fürdés után, csak óvatosan itasd le róla a vizet egy puha, tiszta törölközővel

xx,

Lara