Felmerül a kérdés, hogy kell-e ősszel és télen változtatni az arcápolási rutinunkon. Ahány bőr, annyi válasz, de alapvetően van, amin érdemes és van, amin a tévhitek ellenére nem kell. Az utóbbit rövidre zárom, télen is kell fényvédőt használni minden nap, minimum SPF30-at a borús napokon, de ha bármilyen erősebb hatóanyagot használsz, akkor marad az SPF50. Nézzük, hogy melyik lépéseket érdemes átgondolni a hidegebb hónapok közeledtével.
Arctisztítás
Ha eddig minden nap használtál olajos lemosót, de a hidegebb hónapokban szárazabbnak érzed a bőröd, akkor érdemes beszerezned egy micellás vizet is. Az olajos lemosó minden napos használat mellett tudja szárítani a vízhiányos bőröket, ilyenkor érdemes felváltva használni őket.
A géles vagy habzó lemosódat is érdemes tejre, vagy lemosó krémre cserélni, ami még kíméletesebb a bőröd védőrétegéhez.
Micellás vizek: Garnier Sensitive, Garnier Essential Sensitive nyugtató szemfestéklemosó, Bioderma Sensibio, Mixa Optimal Tolerance.
Kíméletes lemosók: CeraVe hidratáló arctisztító, LRP Toleriane arctisztító krém, Avéne Tolérance Extréme arctisztító tej
Hámlasztás
Most jöhetnek a nagyágyúk, vagyis az AHA-savak. Pigmentfoltos, pattanásos, mimikai ráncos, megvastagodott, érdes és fakó bőrök erre vártak egész nyáron. Mindenképp gyengével kezd és fokozatosan építsd fel a használatát. Az AHA savakról röviden nem lehet beszélni, de minden infót megtalálsz az AHA savas e-bookomban, ott termékeket is ajánlok minden bőrtípusra és problémára, e-mailben tudod megrendelni. Reklám vége. 😉
További infó: AHA savak&Retinoidok mini e-book
Hidratálás
Hidratálásra minden bőrtípusnak szüksége van. A zsíros bőr is lehet vízhiányos és ebben az esetben még több faggyút kezd el termelni, hogy nehogy még jobban kiszáradjon, ez pedig tovább ronthat az állapotán. Télen a fűtés miatt a levegő is szárazabb és többet fúj a szél, ezek mind a bőr kiszáradásához vezethetnek.
Mit tehetsz?
- keresel egy gazdagabb hidratálót
- arctisztítás után tonizálsz, amivel előhidratálod a bőröd, ez pedig segíteni fogja a többi hatóanyag felszívódását
- rétegezel: tonik, szérum, hidratáló, arcolaj
- heti 1-2x tápláló pakolást használsz, ez lehet fátyolmaszk vagy krémpakolás
- párásítasz fűtési szezonban
Ezeket a hidratáló hatóanyagokat keresd a krémedben, pakolásodban: hialuronsav, glicerin, urea, szorbit, ceramidok, szkvalán, zsírsavak, tejsav, növényi olajok és vajak.
Tápláló hidratálók: Pyunkang Yul Nutrition Cream, LRP Toleriane Ultra Cream, Purito Centella Uncented Recovery Cream, Cerave hidratáló, Almost 1.618 Cica+Ceramide
Arcolajok
Az olajok is a hideg hónapokban kerülnek előtérbe, gazdagíthatod velük a krémed, testápolód, vagy kenheted este a hidratáló fölé lezáró rétegként. Ha problémás a bőröd akkor sem kell lemondanod az arcolajokról, csak válassz a bőrtípusodnak megfelelőt. Ebben a bejegyzésben említek néhányat bőrtípusonként.
Arcolajok: Csipkebogyó olaj, Jojoba olaj, The Ordinary “B” Oil, Bybi Bakuchiol és CBD olajok
Fényvédő
Ősszel és télen is kell fényvédőzni, mert az UVA a felhőkön és az ablaküvegen is átjut, tehát borús időben és otthon is éri és öregíti a bőrünket. Egy esős napon, vagy ha egész nap a négy fal között ülsz természetesen nem kell két óránként újrakenni és elég egy SPF30 is, ami remek hír, mert ezekből sokkal könnyebb kellemes formulást találni.
SPF30: Everyday Humans Resting Beach Face, Paula Super Light Daily Wrinkle Defense, LRP Anthelios Shaka Fluid SPF30